Akceptacja, tolerancja, różnorodność. Czarodzieje z 5d.

Kolaż 4 zdjęć. Zdjęcie 1: grupa dzieci na holu szkolnym. Część w czapkach czarownic. Zdjęcie 2: mniejsza grupa dzieci, wszystkie mają czapki czarownic, siedzą wokół stołu.  Zdjęcie 3: chł0piec moiący do mikrofonu. Zdjęcie 4: dzieci siedzące na podłodze i oglądające apel.

Drodzy rodzice, nauczyciele i uczniowie!

Z wielką radością informujemy, że w dniu Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa klasa 5d przygotowała apel profilaktyczny, który obejrzeć mogli uczniowie klas 4 i 5 Naszej Szkoły.

W trakcie apelu aktorzy przypomnieli nam o ważności akceptacji i tolerancji wobec innych osób, niezależnie od ich wyglądu czy umiejętności. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego różnorodność w społeczeństwie jest tak istotna i jak można wspierać osoby hejtowane i nieakceptowane. Tym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ,,Lubię, nie hejtuję!”, mającej uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby innych.

Czarodzieje z klasy 5d postanowili w swoim występie zmienić świat tak, aby każdy z nas był taki sam. Jednak szybko zrozumieli, że to właśnie nasza różnorodność sprawia, że świat jest piękny i interesujący. Dlatego zachęcamy Was do refleksji na temat wartości, jakie niesie za sobą różnorodność.

Dumna z występu klasowego wychowawczyni

Monika Lidzbarska