Wojewódzki konkurs „Poznajmy las”

Nauczycielka, dwie uczenice, jeden uczeń. W rękach dzieci dyplomy. W tle niebieskie płótno i napis "poznajmy las" Konkurs wojewódzki. XX edycja.

25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Łęczycach odbył się ostatni etap wojewódzkiego konkursu „Poznajmy las”. Tematem tegorocznej edycji był ekosystem lasu. Celem konkursu było nie tylko pogłębienie wiedzy, ale także rozwijanie umiejętności rozpoznawania pospolitych gatunków roślin i zwierząt tworzących biocenozę lasu.

Udział w rozgrywkach wymagał długich przygotowań. Uczniowie studiowali literaturę poświęconą lasom, w ramach dodatkowych zajęć uczyli się wielu trudnych a jednocześnie ciekawych zagadnień, takich jak sukcesja roślinna, życie drzewa, zagrożenia lasu, gatunki obce w lesie.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 45 uczniów z 26 szkół województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy 5b i 6d. Uzyskali wysokie lokaty:

Karolina Plichta – 7 miejsce

Miłosz Czwatschka – 8 miejsce

Zofia Szpica – 13 miejsce

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nauczycielka, dwie uczennice, uczeń. W tle sztalugi z czarno - białymi fotografiami. Napis Szkoła Podstawowa w Łęczycach.