Blue

STRONA INTERNETOWA

Szkoły Podstawowej nr 11

Szkolny konkurs ekologiczny "Jeden z dziesięciu"

14 dzieci w stali lekcyjnej, pozują do zdjęcia z dyplomami w rękach.

W dniu 26.04.2024 r. w naszej szkole odbył się turniej ekologiczny "Jeden z dziesięciu" dla klas III. Jego głównym celem było kształtowanie wśród uczniów postaw proekologicznych oraz uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Jakub Walczak IIIa,
II miejsce Aron Block IIIc,
III miejsce Emilia Puto IIIe.

Wojewódzki konkurs „Poznajmy las”

Nauczycielka, dwie uczenice, jeden uczeń. W rękach dzieci dyplomy. W tle niebieskie płótno i napis "poznajmy las" Konkurs wojewódzki. XX edycja.

25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Łęczycach odbył się ostatni etap wojewódzkiego konkursu „Poznajmy las”. Tematem tegorocznej edycji był ekosystem lasu. Celem konkursu było nie tylko pogłębienie wiedzy, ale także rozwijanie umiejętności rozpoznawania pospolitych gatunków roślin i zwierząt tworzących biocenozę lasu.

Udział w rozgrywkach wymagał długich przygotowań. Uczniowie studiowali literaturę poświęconą lasom, w ramach dodatkowych zajęć uczyli się wielu trudnych a jednocześnie ciekawych zagadnień, takich jak sukcesja roślinna, życie drzewa, zagrożenia lasu, gatunki obce w lesie.

Klasa 5d z wizytą na boskim Olimpie

Kolaż 3 zdjęć. 1. Dzieci siedzą wzdłuż złączonych ławek w sali szkolnej. Wszyscy przyodziani w białe szaty, ucztują. 2. Uczniowie na holu szkolnym, zdjęcie grupowe w mitilogicznych białych strojach wraz z atrybutami bogów. 3. Dzieci przy tablicy, na tablicy w sposób luźny, chaotyczny wypisane imiona mieszkańców Olimpu.

Klasa 5d postanowiła nauczyć się historii i mitologii greckiej w niezwykły sposób. Podczas swojej uczty na Olimpie wszyscy uczniowie wcielili się w role bogów greckich. Każdy wybrał swoją ulubioną postać mitologiczną i przygotował się do jej prezentacji.

Zobaczyliśmy Apollina z lirą, Atenę z tarczą i włócznią, oraz Zeusa trzymającego pioruny. Każdy miał swoje atrybuty i przekonywująco prezentował swoją postać. Razem zastanawialiśmy się również nad stopniami pokrewieństwa między bogami, próbując zrozumieć skomplikowane relacje rodzinne w mitologii greckiej.

Szkolny konkurs fotograficzny „Niezwykła zwyczajność - Wejherowo w obiektywie”

Aparat fotograficzny leżący na trawie.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie
zaprasza do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym
„Niezwykła zwyczajność - Wejherowo w obiektywie”

Podstawowym celem konkursu jest uchwycenie w obiektywie znanego miejsca w Naszym Mieście, w niecodzienny, niezwykły sposób. Postarajcie się pokazać te miejsca w zupełnie innej perspektywie, wykorzystując symetrię, rytm, linie czy detale. Odmieńcie Nasze Miasto, sprawiając, że zwykłe, codzienne miejsca, nabiorą niezwykłego charakteru.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
Nadsyłanie prac do dnia: 24 maja 2024 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 27 maja 2024 r.
Fotografie należy nadesłać w formie elektronicznej z dopiskiem „szkolny konkurs fotograficzny" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.